Premier League: Τη… σφυροκόπησε στο «σπίτι» της! (Video)

Premier League: Εντυπωσιακό πέρασμα της Γουέστ Χαμ απ’ την έδρα της Νιούκαστλ με 4-2!

Το «Σεντ Τζέιμς Παρκ» περίμενε να δει τη Νιούκαστλ να δείχνει τα… δόντια της κόντρα στην εξαιρετική την περασμένη σεζόν Γουέστ Χαμ. Οι «καρακάξες» μέχρι ένα σημείο το πέτυχαν. Όταν, όμως, οι φιλοξενούμενοι… βρήκαν το σφυρί τους, η αντίδραση ήταν δυναμική! Το τελικό 4-2 για τους Λονδρέζους αποτελεί εξαιρετική πρεμιέρα Πρωταθλήματος.

Στο 5ο λεπτό οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ. Ο Σεντ-Μαξιμέν από δεξιά ταλαιπώρησε τον Ράις, έκανε τη σέντρα και ο Γουίλσον με κεφαλιά από κοντά έκανε το 1-0!

Η ισοφάριση ήρθε στο 18’. Μετά από εναλλαγή της μπάλα, η μπάλα έφτασε αριστερά στον Κρέσγουελ. Αυτός έκανε τη σέντρα σουτ και σκόραρε. Ο βοηθός αρχικά υπέδειξε οφσάιντ, όμως μετά από εξέταση της φάσης το γκολ μέτρησε κανονικά!

Στο 40’ η Νιούκαστλ μπήκε ξανά μπροστά. Ο Ρίτσι από αριστερά έκανε τη σέντρα, ο Μέρφι… ξεχάστηκε απ’ τους αμυντικούς και με άνετη κεφαλιά έκανε το 2-1.

Η Γουέστ Χαμ κάπου εκεί άρχισε το… σφυροκόπημα. Στο 53’ ο Αντόνιο έκανε δύσκολη σέντρα κι ο Μπενράχμα ισοφάρισε σε 2-2. Δέκα λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι. Ο Αντόνιο νικήθηκε, αλλά στην επαναφορά ο Σούτσεκ έκανε το 2-3!

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 66’. Με τον Αντόνιο αυτή τη φορά να βρίσκει δίχτυα, «σφραγίζοντας» τη νίκη της Γουέστ Χαμ αλλά και την εξαιρετική προσωπική του απόδοση.

Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη