La Liga: Αρχή με τεσσάρα για Ρεάλ Μαδρίτης! (Photos)

La Liga: Άνετο πέρασμα της Ρεάλ απ’ την έδρα της Αλαβές με 4-1. Ισοπαλία χωρίς γκολ στην Παμπλόνα.

Αγριεμένη άρχισε το Ισπανικό Πρωτάθλημα η Ρεάλ Μαδρίτης! Οι «μερέχνες» του Κάρλο Αντσελότι, δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης στην Ντεπορτίβο Αλαβές, που είχε το ρόλο του κομπάρσου στο γήπεδό της! Το τελικό 4-1 για τη «βασίλισσα» μιλάει από μόνο του!

Το ματς δεν έδειχνε πως θα καταλήξει με χαρακτηριστική άνεση στην πλευρά της Ρεάλ. Το πρώτο μέρος παρά τις όποιες ευκαιρίες, ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα! Στο δεύτερο μέρος, όμως, ήρθε… καταιγίδα!

Ο Καρίμ Μπενζεμά με κεκτημένη ταχύτητα απ’ την περασμένη σεζόν, άνοιξε το σκορ στο 48’! Για να έρθει ο Νάτσο στο 56’ να διπλασιάσει τα τέρματα των Μαδριλένων και ουσιαστικά να βάλει… τέλος στη σεμνή τελετή, αφήνοντας ερωτηματικό μόνο στο τελικό σκορ.

Ο Μπενζεμά «χτύπησε» και δεύτερη φορά. Στο 62’ ο έμπειρος Γάλλος έκανε το 3-0 για τη Ρεάλ. Με την Αλαβές να «απαντά» με το γκολ της τιμής στο 65’. Το οποίο ήρθε απ’ το σημείο του πέναλτι και εκτελεστή τον Χοσέλου.

Το τελικό 4-1 που «σφράγισε» το άνετο ντεμπούτο των «μερένχες» στην Primera Division, ήρθε στις καθυστερήσεις με τον Βινίσιους.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ-ΕΣΠΑΝΙΟΛ 0-0

«Άνοστη» πρεμιέρα στην La Liga για Οσασούνα και Εσπανιόλ. Στην Παμπλόνα οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να «σπάσουν» τις ισορροπίες στο 90λεπτο κι έτσι μοιράστηκαν από ένα βαθμό, χωρίς να κάνουν κάτι ουσιαστικό.

Οι όποιες ευκαιρίες δημιουργήθηκαν, σπαταλήθηκαν κι έτσι το 0-0 ήρθε να αντικατοπτρίσει την εικόνα της αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ: Αμφίβολος ο Ντεσπόντοφ για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό
Παναθηναϊκός AKTOR: Με το σώμα στο ΟΑΚΑ και το μυαλό στο Βερολίνο, 90-82 τον Προμηθέα
Το ανακοίνωσε ο Εμπαπέ: Φεύγει απ' την Παρί Σεν Ζερμέν!
Παναθηναϊκός AKTOR: Τρέλα από 11.000 “πράσινους”