Ligue 1: Νίκη για Παρί με το βλέμμα… στον Μέσι!

Ligue 1: Με το δεξί μπήκε στο Πρωτάθλημα η Παρί Σεν Ζερμέν, επικρατώντας 2-1 εκτός έδρας της Τρουά-Ισοπαλία για Λιόν με Μπρεστ (1-1)!

Την ώρα που ο Λιονέλ Μέσι παρέθετε αποχαιρετιστήριο δείπνο στη Βαρκελώνη, η Παρί Σεν Ζερμέν με το μυαλό στον Αργεντινό άρχισε τις υποχρεώσεις της στο Γαλλικό Πρωτάθλημα. Οι Παριζιάνοι αν και βρέθηκαν να χάνουν, επιβλήθηκε τελικά με 2-1 στην έδρα της Τρουά.

Οι γηπεδούχοι με σκόρερ τον Ελ Χαζάν στο 9’ μπήκαν μπροστά με 1-0. Η Παρί έφερε το ματς στα ίσα με τον Χακίμι να… ανοίγει λογαριασμό στο 19’!

Η ανατροπή για την ομάδα του Ποτσετίνο ήρθε δύο λεπτά μετά. Ο Ικάρντι ήταν αυτός που στο 21’ έκανε το 1-2 και έδωσε τη νίκη στην Παρί Σεν Ζερμέν, που πλέον στρέφει το ενδιαφέρον της στην διαφαινόμενη μεγαλύτερη μεταγραφή της ιστορίας της!

Νωρίτερα, η Λιόν υποδέχτηκε την Μπρεστ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Καρντονά στο 43’. Ο Σλιμανί ισοφάρισε σε 1-1 στο 63’, ενώ είχε περάσει ως αλλαγή τρία λεπτά πριν. Το σκορ αυτό διατηρήθηκε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Μονπελιέ-Μαρσέιγ 8/8

Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)
Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR