Γκολάρα από πρώην παίκτη του Ολυμπιακού κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (video+photos)

Ένα εξαιρετικό γκολ πέτυχε πρώην παίκτης του Ολυμπιακού σε φιλικό της ομάδας του κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Συγκεκριμένα ο Καζίμ Ρίτσαρντς με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο φιλικό με την Ντέρμπι Κάουντι.

Ο 34χρονος (πλέον) άσος είχε φορέσει τη φανέλα του Ολυμπιακού στο δεύτερο μισό της σεζόν 2011-12, ως δανεικός από τη Γαλατάσαραϊ, ενώ πλέον είναι παίκτης της Ντέρμπι Κάουντι.

Ωστόσο αυτό το γκολ δεν πλήγωσε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία επικράτησε 2-1 της Ντέρμπι Κάουντι. Ο Τσονγκ στο 17΄άνοιξε το σκορ για να έρθει ο Πελίστρι στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης να κάνει το 2-0. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού απλώς μείωσε σε 2-1 στο 70ο λεπτό του αγώνα και ενώ είχε περάσει στο 46΄στο παιχνίδι ως αλλαγή.