Κυπελλούχος Ρουμανίας ο Ουζουνίδης!

Σημαντική επιτυχία για τον Μαρίνο Ουζουνίδη που πήρε το Κύπελλο Ρουμανίας με την Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα-Νίκησε στην παράταση την Άστρα!

Τεράστια επιτυχία για τον Μαρίνο Ουζουνίδη, που πριν λίγους μήνες ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα και κατέκτησε μαζί της το Κύπελλο Ρουμανίας! Στον τελικό που διεξήχθη στο «Ίλιε Οάνα» οι «φοιτητές» του Έλληνα τεχνικού επικράτησαν της Άστρα Γκιοργκιού!

Το ματς ήταν εκπληκτικό και είχε δύο ανατροπές, ενώ κρίθηκε στην παράταση! Η Κραϊόβα προηγήθηκε στο 14’ με τον Ιβάν, ενώ η Άστρα ισοφάρισε στο 17’ με πέναλτι του Γκάμαν. Με το 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση και πήγε στην παράταση.

Εκεί, μόλις στο 3ο λεπτό του έξτρα ημιώρου, η ομάδα του Ουζουνίδη βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα του Κανέ. Η «απάντηση» ήρθε στο 100’ με τον Νίστορ να κάνει το 2-2. Το τελικό 3-2 της Ουνιβερσιτατέα ήρθε στο 113’ με τον Στρέντσιου!

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης, λοιπόν, έγινε Κυπελλούχος Ρουμανίας. Μία σημαντική επιτυχία για τον Έλληνα τεχνικό που ανέλαβε τις τύχες της συγκεκριμένης ομάδας στις 7 Φεβρουαρίου και την έκανε Κυπελλούχο Ρουμανίας!

ΠΑΟΚ-Μπριζ 0-2: Αξεπέραστο εμπόδιο οι εξαιρετικοί Βέλγοι
ΕΠΟ: «Ουδέποτε ετέθη θέμα θετικού δείγματος διεθνούς ποδοσφαιριστή»
Conference League: Ο Μαρτίνες δε χάνει στα πέναλτι, πρόκριση για Άστον Βίλα!
Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς