Premier League: Ποιο Survivor; Αυτό ήταν το απόλυτο παιχνίδι των ανατροπών (videos)

Σε ένα παιχνίδι γιορτή του ποδοσφαίρου, η Νιούκαστλ και η Πρωταθλήτρια Μάντσεστερ Σίτι πρόσφεραν γκολ, θέαμα και... τρεις ανατροπές, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν 4-3.

Στο πρώτο της παιχνίδι μετά και την επίσημη στέψη της ως Πρωταθλήτρια Αγγλίας, η Μάντσεστερ Σίτι έδειξε γιατί είναι η καλύτερη ομάδα φέτος στο Νησί.

Οι παίκτες της Νιούκαστλ το... παραδέχθηκαν πριν από τη σέντρα με το χειροκρότημα στους αντιπάλους τους στον κλασικό διάδρομο που συνήθως σχηματίζουν τα τελευταία χρόνια οι ομάδες στους Πρωταθλητές.

Το διαπίστωσαν και αργότερα στο χορτάρι, καθώς δύο φορές νόμιζαν πως θα κερδίσουν λίγη δόξα από την... αδιάφορη πρωταθλήτρια, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Προηγήθηκαν 1-0 από νωρίς, αλλά είδαν τη Σίτι να ανατρέπει το σκορ πριν το πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο, ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις και πήραν ξανά το προβάδισμα στο 62 με 3-2!

Αλλά οι Πρωταθλητές έκαναν νέα ανατροπή μέσα σε 4 λεπτά και επικράτησαν με 4-3.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι