La Liga: Πήρε βαθμό η Εϊμπάρ! (Video+Photos)

La Liga: Η Μπέτις έχασε την ευκαιρία να ανέβει μόνη 5η καθώς ισοφαρίστηκε απ’ την ουραγό Εϊμπάρ προς το τέλος του ματς (1-1)!

Για 84 λεπτά η Ρεάλ Μπέτις είχε «αγκαλιά» την… μοναξιά της 5ης θέσης. Όμως η Εϊμπάρ που παίζει για τη… ζωή της, ισοφάρισε την ομάδα του Πελεγκρίνι κι έτσι το τελικό 1-1 αφήνει ικανοποιημένους τους γηπεδούχους ως ένα βαθμό καθώς κι αυτοί παραμένουν στην τελευταία θέση της Primera Division.

Για την 36η αγωνιστική του Ισπανικού Πρωταθλήματος, ο Γκουαρδάδο ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στην Μπέτις. Ο Μεξικανός χαφ της ομάδας απ’ την Ανδαλουσία, σκόραρε στο 4ο λεπτό και έδωσε από νωρίς το πλεονέκτημα στους φιλοξενούμενους.

Μέχρι το 84’ διατηρήθηκε το 0-1. Σε εκείνο το λεπτό ο Ένριχ έφερε το ματς στα ίσια, σκοράροντας για την Εϊμπάρ και δίνοντάς της… φιλί ζωής με το βαθμό που πήρε.

Η Μπέτις με το αποτέλεσμα αυτό έφτασε τους 55 βαθμούς και «έπιασε» στη βαθμολογία την Βιγιαρεάλ, όντας στο -1 απ’ την 5η Σοσιεδάδ. Και πλέον η «μάχη» μεταξύ των τριών γίνεται για την αποφυγή της θέσης που οδηγεί στο Europa Conference League.

Όσο για την Εϊμπάρ, έφτασε τους 30 βαθμούς και είναι στην τελευταία θέση, όντας ισόβαθμη με την Έλτσε και στο -3 απ’ τη σωτηρία!

Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα