La Liga: Η Κάντιθ κράτησε χαμηλά την Ουέσκα! (Video)

La Liga: Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους κρίθηκε το παιχνίδι της Κάντιθ με την Ουέσκα του Σιόβα με τους γηπεδούχους να επικρατούν 2-1!

Η ουσιαστικά αδιάφορη Κάντιθ (εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της) φιλοξένησε την Ουέσκα που «καίγεται» για αποτελέσματα, μήπως κατορθώσει να παραμείνει στην κατηγορία. Για την 35η αγωνιστική της Primera Division, οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-1 και κράτησαν την Ουέσκα στην επικίνδυνη ζώνη!

Για τους φιλοξενούμενους βασικός ήταν ο Δημήτρης Σιόβας και αγωνίστηκε σε όλη την αναμέτρηση, χωρίς όμως να μπορέσει να βοηθήσει την ομάδα του να αποφύγει την ήττα.

Ο Μάουρο άνοιξε το σκορ στο 43’, με τις μεγάλες συγκινήσεις να έρχονται στο τέλος του πρώτου μέρους! Ο Μιρ με εκπληκτικό γκολ έκανε το 1-1 στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ενώ ένα λεπτό μετά κέρδισε πέναλτι η Κάντιθ και ο Σίλβα έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!

Η Κάντιθ με τη νίκη αυτή έφτασε τους 43 βαθμούς και είναι 11η, ενώ η Ουέσκα έμεινε στους 30 και είναι 18η ισοβαθμώντας με την Έλτσε!