Bundesliga: Έκανε φιέστα η Μπάγερν με εξάρα και ασταμάτητο Λεβαντόφσκι! (Videos+Photos)

Bundesliga: Με έξι γκολ γιόρτασε την κατάκτηση του Πρωταθλήματος η Μπάγερν Μονάχου κόντρα στη Γκλάντμπαχ (6-0)-Χατ τρικ ο εκπληκτικός Λεβαντόφσκι που έφτασε τα 39 τέρματα!

Το αποτέλεσμα στο Ντόρτμπουντ-Λειψία την είχε ήδη στέψει Πρωταθλήτρια! Η Μπάγερν Μονάχου, όμως, ήθελε να το γιορτάσει όπως της αξίζει. Εμφατικά, σοκαριστικά για τον αντίπαλο, ποιοτικά και με μεγαλοσύνη! Αυτό ακριβώς έκαναν οι Βαυαροί κόντρα στην άτυχη Γκλάντμπαχ!

Το τελικό 6-0 τα λέει όλα από μόνο του για την αρμάδα του Φλικ, ο οποίος αποχωρεί από τους Βαυαρούς στο τέλος της σεζόν έχοντας κι αυτό το τρόπαιο στο βιογραφικό του! Μεγάλος πρωταγωνιστής της Μπάγερν δεν ήταν άλλος απ’ τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Έκανε χατ τρικ, ξεπέρασε τα 200 γκολ με τους Βαυαρούς και θέλει ένα ακόμη για να «πιάσει» το ρεκόρ του Γκερτ Μίλερ φτάνοντας τα 40 στο Πρωτάθλημα!

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Πολωνός άσος άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Μίλερ στο 23’ να κάνει το 2-0. Το δεύτερο γκολ του Λεβαντόφσκι ήταν και το 200ο του με τη Μπάγερν Μονάχου. Το πέτυχε στο 34’ και φυσικά ήταν ξεχωριστό, καθώς ήταν… γκολάρα με γυριστό! Συγχρόνως έκανε το 3-0 στο ματς. Ο Κομάν στο 44’ έγραψε το 4-0, με τον Λεβαντόφσκι στο 66’ να κάνει χατ τρικ με εκτέλεση πέναλτι και το σκορ να φτάνει στο 5-0! Ο Σανέ στο 86' διαμόρφωσε το τελικό 6-0!

Οι Βαυαροί ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Νιανζού στο 75’, ενώ είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή πέντε λεπτά νωρίτερα. Με τη νίκη αυτή η Μπάγερν έφτασε τους 74 βαθμούς και η Γκλάντμπαχ έμεινε στους 46 όντας 7η και στο -5 απ’ την Λεβερκούζεν.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)