Bundesliga: Η Στουτγκάρδη δυσκόλεψε τη ζωή της Άουγκσμπουργκ

Η Άουγκσμπουργκ ήθελε βαθμούς στη «Mercedes-Benz Arena», αφού δεν έχει διασφαλίσει ακόμα την παραμονή της στην Μπουντεσλίγκα, αλλά η ομάδα του Πελεγκρίνο δεν της χαρίστηκε, αν και βαθμολογικά αδιάφορη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο ημίχρονο με τον Φίλιπ Φέρστερ, το συγκρότημα του Μάρκους Βέντσιρλ ισοφάρισε στο 59ο λεπτό με τον Φλόριαν Νιντερλέχνερ αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το βαθμό, καθώς ο Σάσα Κάλαϊτζιτς διπλασίασε για τη Στουτγκάρδη στο 74΄, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Η Άουγκσμπουργκ έμεινε στους 30 βαθμούς, αλλά μόλις στο +3 από Χέρτα (έχει δύο αγώνες λιγότερους), Βέρντερ Βρέμης και Αρμίνια Μπίλεφελντ που ισοβαθμούν στη 16η θέση, ενώ έχει και παιχνίδι περισσότερο.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ