Κύπρος: Ντέρμπι θρίλερ κι ανατροπή τίτλου για την Ομόνοια! (video)

Κύπρος: Η Ομόνοια νίκησε 2-1 την ΑΕ Λεμεσού κι έχει τον πρώτο λόγο για τον τίτλο!

Η Ομόνοια πέτυχε τεράστια νίκη ΓΣΠ κι αγγίζει το πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Λευκωσίας πήρε με 2-1 το ντέρμπι με την ΑΕ Λεμεσού, την οποία άφησε επτά βαθμούς πίσω και την έθεσε εκτός διεκδίκησης του πρωταθλήματος.

Η Ομόνοια, παράλληλα, είναι τρεις βαθμούς μπροστά από τον Απόλλωνα Λεμεσού. Με τέσσερις βαθμούς στα προσεχή δύο ματς το πήρε. Υπάρχει, όμως, μετά το Πάσχα, την τελευταία αγωνιστική το ντέρμπι με τον Απόλλωνα, ο οποίος με τη σειρά του με δύο νίκες στέφεται αυτός πρωταθλητής!

Το «τριφύλλι» είδε για 45 λεπτά το πρωτάθλημα ν’ απομακρύνεται, αφού η ΑΕ Λεμεσού προηγήθηκε στο 9 με τον Μαέ. Η Ομόνοια, όμως, μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος, ισοφάρισε στο 49’ με τον Μποτεάκ και στο 91’ ο Μαρίνος Τζιωνής σημείωσε το τελικό 2-1, ενώ είχε μπει δώδεκα λεπτά νωρίτερα στο γήπεδο στη θέση του Φώτη Παπουλή. Ένα γκολ, μισό πρωτάθλημα…

Καρμιώτισσα Π.       23

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ