Live Chat ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-1

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον επαναληπτικό του Κυπέλλου Ελλάδας από το Live Chat του Onsports.

Ώρα… πρόκρισης για τους δύο «Δικέφαλους» του ελληνικού ποδοσφαίρου, μια και την Μεγάλη Πέμπτη (29/04) αναμετρώνται στο στάδιο της Τούμπας στην Θεσσαλονίκη για μία θέση στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΠΑΟΚ έχει τον πρώτο λόγο για να πάρει το «εισιτήριο» και να επιστρέψει σε τελικό, έπειτα από την περσινή σεζόν, μετά τη νίκη του 1-0 στο ΟΑΚΑ, στον πρώτο ημιτελικό, χάρις σε τέρμα του Τόμας Μουργκ στις καθυστερήσεις με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ.

Από την άλλη, η ΑΕΚ πέφτει στη «μάχη» με μοναδικό στόχο την ανατροπή του αποτελέσματος του πρώτου αγώνα και είναι «παρούσα» σ’ έναν ακόμα τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Άλλωστε, η κατάκτηση του τροπαίου αποτελεί τον μεγαλύτερο στόχο της Ένωσης τη φετινή σεζόν.