La Liga: Ξανά στη… μοναξιά της κορυφής η Ατλέτικο Μαδρίτης! (Videos+Photos)

La Liga: Μία μέρα είχε συγκάτοικο στην πρώτη θέση η Ατλέτικο Μαδρίτης που νίκησε 2-0 την Ουέσκα και είναι ξανά στο +3 απ’ τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Με τρόπο… Σιμεόνε, η Ατλέτικο Μαδρίτης διατηρείται για ακόμη μια αγωνιστική στην κορυφή, όντας μόνη πρώτη μάλιστα! Για την 32η αγωνιστική της Primera Division, οι «ροχιμπλάνκος» υποδέχτηκαν την Ουέσκα που είναι 3η απ’ το τέλος. Το τελικό 2-0 ήρθε ως… επαγγελματική νίκη για τους πρωτοπόρους.

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να προηγηθούν νωρίς, με τον Δημήτρη Σιόβα να χάνει την ευκαιρία από κοντά στο 3ο λεπτό!

Η Ατλέτικο ήταν αυτή που άλλαξε τις ισορροπίες στο ματς στο 39’. Ο Κορέα έγινε κάτοχος της μπάλας στο ύψος της περιοχής, έκανε εξαιρετική προσποίηση, σούταρε με την μπάλα να κοντράρει και τελικά να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

Το σκορ παρέμεινε σε αυτό το επίπεδο μέχρι το 80ο λεπτό. Τότε ο Καράσκο για ακόμη μια αγωνιστική βρήκε γκολ, κάνοντας το 2-0 που ουσιαστικά τελείωσε μια και καλή την αναμέτρηση σε επίπεδο αμφισβήτησης αποτελέσματος.

Με τη νίκη αυτή η Ατλέτικο Μαδρίτης ανέβηκε στους 73 βαθμούς, όντας στο +3 απ’ την Ρεάλ Μαδρίτης, στο +6 απ’ την Σεβίλλη και στο +8 απ’ την Μπαρτσελόνα, με τους «μπλαουγκράνα» όμως να έχουν δύο ματς λιγότερα. Η Ουέσκα έμεινε στην 18η θέση και τους 27 βαθμούς.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη