Ligue 1: Ο Ικάρντι έσωσε την Παρί Σεν Ζερμέν

Σε ένα ματς θρίλερ ο Μάουρο Ικάρντ χτύπησε στις καθυστερήσεις και η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 3-2 της Σεντ Ετιέν

Πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να κατακτήσει το πρωτάθλημα Γαλλίας πήρε η Παρί Σεν Ζερμέν επικρατώντας 3-2 εντός έδρας της Σεντ Ετιέν για την 33η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι που χρειάστηκαν ένα γκολ του Ικάρντι στα τελευταία δευτερόλεπτα για να πάρουν τη νίκη έφτασαν τους 69 βαθμούς έναν πίσω από την Λίλ.

Ο Μπουανγκά άνοιξε στο 77ο λεπτό το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Κιλιάν Εμπαπέ να χτυπάει δυο φορές αρχικά στο 79ο λεπτό και στη συνέχεια στο 87ο λεπτό για το 2-1.

Η Σεντ Ετιέν όμως αντέδρασε και ισοφάρισε στο 90+2΄με τον Χαμουμά για να έρθει ο Ικάρντι στο 90+5΄ να γράψει το τελικό σκορ.

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι