Bundesliga: Γκέλα για Λειψία στο 0-0 με Χοφενχάιμ! (Video+Photos)

Bundesliga: Δεν μπόρεσε να νικήσει τη Χοφενχάιμ η Λειψία μένοντας στη λευκή ισοπαλία στην έδρα της!

Το… άνοιγμα της αυλαίας για την 29η αγωνιστική της Bundesliga, έφερε στραβοπάτημα για τη Λειψία. Η ομάδα του Νάγκελσμαν έμεινε στο 0-0 με τη Χοφενχάιμ.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να σκοράρουν αλλά δεν τα κατάφεραν, κόντρα στη Χοφενχάιμ που έπαιξε μυαλωμένα και κατόρθωσε να πάρει βαθμό στην έδρα της Λειψίας.

Ο… χαμός έγινε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν και ο Πόουλσεν σκόραρε για τους γηπεδούχους. Όμως τα πανηγύρια πήγαν στράφι, καθώς μετά από εξέταση της φάσης το τέρμα δε μέτρησε γιατί είχε προηγηθεί χέρι!

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα της πρώην Ανατολικής Γερμανίας έφτασε τους 61 βαθμούς και είναι στη 2η θέση, στο -4 απ’ την Μπάγερν Μονάχου που είναι στην κορυφή και στο +7 απ’ την 3η Βόλφσμπουργκ.

Οι δύο αυτές ομάδες (Βόλφσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου) αναμετρώνται το Σάββατο (17/1), με τους Βαυαρούς να έχουν την ευκαιρία να πάρουν διαφορά επτά βαθμών και τους «λύκους» τη δυνατότητα να μειώσουν στους 4 την απόσταση απ’ την Λειψία αν νικήσουν.

Όσο για τη Χοφενχάιμ, έφτασε τους 32 βαθμούς και «έπιασε» στην 11η θέση την Άουγκσμπουργκ.

Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague