ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός: Προβάδισμα με πέναλτι του Εραμούσπε - Πανικός στις ταράτσες

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός: Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι του Εραμούσπε.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΣ Γιάννινα άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Εραμούσπε. Ο «Άγιαξ» κέρδισε την παράβαση από χέρι του Μπα, φάση που έλέχθηκε κι από το VAR me με τον ρέφερι να δείχνει την άσπρη βούλα.

Ο αμυντικός του ΠΑΣ ανέλαβε την εκτέλεση, νίκησε τον Σα και έγραψε το 1-0 στο 46'. Αμέσως με το γκολ, οι φίλοι του «Αίαντα» ξέσπασαν στις ταράτσες και πανηγύρισαν έξαλλα το τέρμα της ομάδας του, ανάβοντας μέχρι και καπνογόνα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι από νωρίς στην πόλη είχε στηθεί πάρτι από τους οπαδούς του ΠΑΣ που αποθέωσαν την αποστολή και την συνόδευσαν μέχρι και τους «Ζωσιμάδες».

Δείτε το γκολ και τους πανηγυρισμούς:

Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ