Serie A: Νέα γκέλα για Μίλαν! (Videos+Photos)

Serie A: Ισοπαλία 1-1 στο «Σαν Σίρο» με τη Μίλαν να ισοφαρίζει στο τέλος την Σαμπντόρια!

Για την 29η αγωνιστική του Καμπιονάτο, η Μίλαν απέδειξε για ακόμη μια φορά πως έχει πάρει… την κάτω βόλτα. Οι «ροσονέρι» ουσιαστικά έχουν χάσει τις ελπίδες τους για τίτλο κι αν συνεχίσουν έτσι θα κινδυνεύσουν και για το Champions League! Αυτή τη φορά η ομάδα του Πιόλι δεν κατάφερε να νικήσει την Σαμπντόρια, ισοφαρίζοντας μάλιστα στο 87ο λεπτό στο τελικό 1-1!

Σε ένα ματς αρκετά νευρικό και με πολλές κάρτες, στο «Σαν Σίρο» το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς να υπάρξει κάποιο γκολ. Το 0-0 διατηρήθηκε μέχρι το 57ο λεπτό. Τότε ο Ερνάντεζ έκανε τραγικό λάθος, δίνοντας την μπάλα στον Κουαλιαρέλα έξω απ’ την περιοχή της Μίλαν. Ο έμπειρος επιθετικός της Ντόρια είδε τον Ντοναρούμα εκτός εστίας και αμέσως τον «κρέμασε» με εξαιρετικό τρόπο για το 0-1!

Δύο λεπτά αργότερα, όμως, οι Γενοβέζοι έμειναν με παίκτη λιγότερο. Ο Αντριέν Σίλβα αντίκρισε για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε. Έτσι η Μίλαν έγινε πιο πιεστική για να φτάσει στην ισοφάριση.

Τελικά το κατόρθωσε λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90’! Στο 87’ για την ακρίβεια, ο Χάουγκε ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Με το βαθμό αυτό, η Μίλαν έφτασε τους 60 βαθμούς, έχοντας 5 λιγότερους απ’ την πρωτοπόρο Ίντερ που όμως έχει δύο ματς λιγότερα! Επίσης είναι στο +5 απ’ την Γιουβέντους και την Αταλάντα που ακολουθούν, αλλά έχουν κι αυτές από 2 και 1 ματς λιγότερα αντίστοιχα!

Η Σαμπντόρια απ’ την άλλη, με το βαθμό που πήρε έφτασε τους 36 και είναι στη 10η θέση.

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»