La Liga: Χτύπησε και αποχώρησε ο Σιοβάς, διπλό της Ουέσκα κόντρα στην Λεβάντε

Σε μία εξαιρετικά κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος η Ουέσκα πέτυχε τεράστια εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της «αδιάφορης» βαθμολογικά, Λεβάντε, στο εναρκτήριο ματς της 29ης ημέρας της La Liga.

Με τον Δημήτρη Σιόβα να ξεκινά και πάλι στην αρχική ενδεκάδα, αλλά να τραυματίζεται και να παραχωρεί την θέση του στο 42ο λεπτό στον Σλοβάκο, Ντένις Βάβρο, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από τα πρώτα λεπτά ότι ήθελαν περισσότερο τη νίκη, την οποία και πήραν με τα δύο τέρματα του Μιρ.

Μετά από 4 αγωνιστικές (2 ήττες, 2 ισοπαλίες) και συγκεκριμένα από τις 21 Φεβρουαρίου, η ομάδα του Χοσέ Ροχο Μαρτίν επέστρεψε στα «τρίποντα» και περιμένει να δει τι θα κάνουν οι Εϊμπάρ και Αλαβές για να δει εάν θα παραμείνει στην 18η θέση, όπου βρίσκεται τώρα, η θα παραμείνει ουραγός.

Όπως και να έχει, πάντως, με τη νίκη αυτή η Ουέσκα έμεινε «ζωντανή» στο παιχνίδι της παραμονής, εννέα... στροφές πριν από το φινάλε της περιόδου.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ