Κόσοβο-Σουηδία: Με… σφραγίδα Ζλάταν! (Videos)

Κόσοβο-Σουηδία: Δύο γκολ προβάδισμα για τους Σκανδιναβούς στο ημίχρονο, ασίστ με τακουνάκι ο «Ίμπρα»!

Ξεκάθαρο προβάδισμα έχει πάρει η Σουηδία, στο ματς για τον όμιλο της Εθνικής μας στην προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Οι Σκανδιναβοί δοκιμάζονται στο Κόσοβο και «έκλεισαν» το πρώτο μέρος με σκορ 2-0 υπέρ τους!

Για ακόμη μια φορά ο Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς με δική του ασίστ… άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη. Ο 39χρονος σούπερ σταρ με τακουνάκι βρήκε τον Αουγκούστινσον στο 12ο λεπτό, προλαβαίνοντας την έξοδο του αντίπαλου τερματοφύλακα. Ο τελευταίος σκόραρε για το 0-1.

Το δεύτερο γκολ για τους Σουηδούς, ήρθε δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 45’. Σκόρερ αυτή τη φορά ήταν ο παρτενέρ του «Ίμπρα» στην επίθεση, ο Ίσακ. Με τον άσο της Σοσιεδάδ ουσιαστικά να… καθαρίζει το ματς!

Μπαρτσελόνα: Ανανέωσε μέχρι το 2027 ο Κουμπαρσί
Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)