Προκριματικά Μουντιάλ: Οι Ρώσοι υπέταξαν τους Σλοβένους! (Videos+Photos)

Προκριματικά Μουντιάλ: Σημαντική νίκη της Ρωσίας επί της Σλοβενίας με 2-1 για τον 8ο όμιλο!

Τη δεύτερη νίκη τους στην Προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου για τη ζώνη της Ευρώπης, πήραν οι Ρώσοι! Επικρατώντας για τον 8ο όμιλο των Σλοβένων με 2-1 εντός έδρας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της «αρκούδας» ήταν ο Τζιούμπα. Ο Ρώσος στράικερ σημείωσε και τα δύο γκολ της ομάδας του. Σκοράροντας για το 1-0 στο 26’ και εννιά λεπτά μετά διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του Τσερτσέσοφ.

Ένα λεπτό μετά, οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στο ματς με τον Ίλισιτς! Ο έμπειρος άσος των Σλοβένων με εξαιρετικό σουτ μείωσε σε 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης που έγινε στο Σότσι.

Έτσι οι Ρώσοι έφτασαν τους 6 βαθμούς έχοντας το απόλυτο μέχρι τώρα, ενώ οι Σλοβένοι έμειναν στους 3 μετά τη νίκη τους στην πρεμιέρα επί της Κροατίας. Στον όμιλο μετέχουν επίσης η Κύπρος, η Σλοβακία και η Μάλτα.