Ισπανία-Ελλάδα: Δέχτηκαν γκολ δύο χρόνια μετά!

Ισπανία-Ελλάδα: Από τις 23 Μαρτίου 2019 είχαν να δεχτούν γκολ στην έδρα του οι Ίβηρες, μέχρι τη στιγμή που το «κάρφωσε» ο Μπακασέτας!

Το πέναλτι του Τάσου Μπακασέτα στο 55ο λεπτό, έφερε το γκολ για την Εθνική μας ομάδα στο Κάρμενες. Δεν ήταν ένα απλό γκολ κι ας ήταν από την άσπρη βούλα. Κι αυτό γιατί οι Ισπανοί είχαν να δεχτούν τέρμα στην έδρα τους, δύο ολόκληρα χρόνια!

Για την ακρίβεια από τις 23 Μαρτίου 2019 και την αναμέτρηση με τη Νορβηγία για τα προκριματικά του Euro! Τότε, οι Σκανδιναβοί είχαν ισοφαρίσει στο «Μεστάγια» σε 1-1 και τελικά ηττήθηκαν 2-1.

Πώς ισοφάρισαν; Με πέναλτι! Στο 65ο λεπτό εκείνου του παιχνιδιού, ο Τζόσουα Κινγκ είχε σκοράρει για τους Νορβηγούς από την άσπρη βούλα.

Ακολούθησαν τα ματς με Σουηδία (3-0), Νησιά Φαρόε (4-0), Μάλτα (7-0), Ρουμανία (5-0), Ουκρανία (4-0), Ελβετία (1-0) και Γερμανία (6-0), στα οποία δεν παραβιάστηκε η εστία της «φούρια ρόχα»!

Θρήνος στο NBA: Πέθανε στα 33 του ο Ντάριους Μόρις
LaLiga: Η Τζιρόνα έστεψε Πρωταθλήτρια τη Ρεάλ Μαδρίτης – Έφτασε τα 36 τρόπαια η «βασίλισσα»
Οι κληρώσεις στα προκριματικά του EURO σε Εθνική Νέων κι Εθνική Παίδων
Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι