La Liga: Πέρασε με τριάρα απ’ το «Ιπουρούα» η Βιγιαρεάλ! (Video+Photos)

La Liga: Η Ευρωπαία Βιγιαρεάλ επικράτησε 3-1 στην έδρα της Εϊμπάρ σε ένα ματς που είχε γκολ, αποβολή, χαμένο πέναλτι!

Χορταστικό ματς στο «Ιπουρούα» για την 27η αγωνιστική της Primera Division. Η προτελευταία Εϊμπάρ φιλοξένησε την εξαιρετική Βιγιαρεάλ. Με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν νικητές με 3-1 σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι!

Μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης, το «κίτρινο υποβρύχιο» μπήκε μπροστά στο σκορ! Με τον Γκόμεζ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για τους φιλοξενούμενους.

Ο Κάρλος Μπάκα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Ουνάι Έμερι στο 34ο λεπτό.

Στο 42’ η Εϊμπάρ είχε τη μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι και να ξαναμπεί στο ματς. Ο Μπούργος δεν τα κατάφερε όμως χάνοντας τη μεγάλη ευκαιρία!

Η Βιγιαρεάλ πήγε με το 2-0 υπέρ της στα αποδυτήρια και όλα έδειχναν πως το ματς «κλείδωσε»!

Στο 55’ ο Ένριχ κατάφερε να σκοράρει για τους γηπεδούχους, βάζοντας ξανά στο ματς την Εϊμπάρ μειώνοντας σε 1-2!

Στο 80ο λεπτό, μάλιστα, αποβλήθηκε ο Καπουέ και άφησε τη Βιγιαρεάλ με δέκα παίκτες! Με την αναμέτρηση να παίρνει… φωτιά!

Όμως τη… φωτιά ήρθε να σβήσει ο Πεντράθα στο 87’. Ο Ισπανός άσος της Βιγιαρεάλ έκανε το 3-1 για τους φιλοξενούμενους δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του Ουνάι Έμερι!

Το «κίτρινο υποβρύχιο» έφτασε τους 40 βαθμούς με αυτή την επικράτηση και είναι στην 7η θέση. Η Εϊμπάρ απ’ την άλλη έμεινε στην προτελευταία θέση με 22 βαθμούς, απέχοντας 2 απ’ τη σωτηρία!

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ