Serie A: Μοιρασιά στο «Φεράρις»! (Video+Photos)

Serie A: Τζένοα και Ουντινέζε μοιράστηκαν βαθμούς στη Γένοβα, μένοντας στο 1-1.

Δύο ομάδες με το λιγότερο άγχος απ’ όλες στο Καμπιονάτο. Η Τζένοα και η Ουντινέζε ουσιαστικό στόχο δεν κυνηγούν και για να αλλάξει αυτό θα πρέπει να έρθουν τα πάνω κάτω. Το μεταξύ τους ματς, λοιπόν, ήταν απ’ αυτά με το λιγότερο άγχος για την 27η αγωνιστική του Καμπιονάτο.

Το τελικό 1-1 ήρθε για να «σφραγίσει» τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο «Λουίτζι Φεράρις». Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ και ισοφαρίστηκαν από τους φιλοξενούμενους για να αποκατασταθούν οι ισορροπίες.

Ο Γκόραν Πάντεφ στο 8ο λεπτό ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ. Ο έμπειρος Σκοπιανός επιθετικός έβαλε μπροστά την Τζένοα, που όμως δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, η Ουντινέζε ισοφάρισε με τον αρχηγό της. Ο Ροδρίγο Ντε Πολ ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι που κέρδισε η Ουντινέζε και δεν έκανε λάθος διαμορφώνοντας το 1-1.

Μέχρι το τέλος του ματς δεν άλλαξε κάτι παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων και με μεγαλύτερη ευκαιρία το δοκάρι του Μπεχράμι για τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις. Έτσι η Ουντινέζε βρίσκεται στην 10η θέση με 33 βαθμούς, ενώ η Τζένοα έφτασε τους 28 και φιγουράρει στην 14η θέση του Καμπιονάτο.