Serie A: Ο Καϊσέδο έσωσε τη Λάτσιο! (Video+Photos)

Serie A: Με γκολ στα τελευταία λεπτά η Λάτσιο επικράτησε 3-2 της ουραγού Κροτόνε!

Η αυλαία της 27ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο, άνοιξε με ένα ματς που θεωρητικά ήταν… τυπική διαδικασία. Η Λάτσιο που είναι σε Ευρωπαϊκή τροχιά φιλοξένησε την ουραγό Κροτόνε. Τα βρήκε… σκούρα και τελικά με γκολ προς το τέλος του ματς γλίτωσε το κάζο επικρατώντας 3-2!

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι προηγήθηκε στο σκορ στο 14ο λεπτό. Ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 των «αετών».

Η Κροτόνε που έτσι κι αλλιώς δεν έχει κάτι να χάσει, «απάντησε» σχετικά γρήγορα. Στο 29ο λεπτό ο Σίμι που είναι ο κορυφαίος παίκτης των φιλοξενούμενων τον τελευταίο καιρό, έκανε το 1-1.

Οι «Λατσιάλι» πήγαν στην ανάπαυλα μπροστά στο σκορ. Ο Ιμόμπιλε έκανε την ασίστ και ο Λουίς Αλμπέρτο στο 39’ έκανε το 2-1 για τους Ρωμαίους που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους σχεδόν, η Κροτόνε σόκαρε ξανά τη Λάτσιο. Κέρδισε πέναλτι και ο Σίμι στο 50’ διαμόρφωσε το 2-2. Σκορ που σαφώς μετέφερε τεράστιο άγχος στους γηπεδούχους.

Το ματς μπήκε στην τελική του ευθεία και η Λάτσιο φάνηκε να οδεύει προς… κάζο. Όμως στο 84’ ο Καϊσέδο ήταν αυτός που έσωσε την κατάσταση για τους γηπεδούχους, κάνοντας το 3-2.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Λάτσιο έφτασε τους 46 βαθμούς, μειώνοντας στους 4 τη διαφορά απ’ την τέταρτη Ρόμα. Η Κροτόνε παρέμεινε ουραγός με 15 βαθμούς.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ