Τουρκία: Μπακασέτας και Τζαβέλλας… μάτωσαν τα δίχτυα! (Video+Photos)

Τουρκία: Βαθμούς στις ομάδες τους έδωσαν Μπακασέτας και Τζαβέλλας στο Πρωτάθλημα της γειτονικής χώρας με τα γκολ που σημείωσαν!

Η 27η αγωνιστική του Τουρκικού Πρωταθλήματος, πήρε… γαλανόλευκο χρώμα! Έλληνες ποδοσφαιριστές σημείωσαν κρίσιμα γκολ στις αναμετρήσεις των ομάδων τους, χαρίζοντας βαθμούς και κρίνοντας τα τελικά αποτελέσματα!

Πρώτα απ’ όλα ο Τάσος Μπακασέτας. Ο άσος της Τραμπζονσπόρ με το ματς να είναι στο 1-1 στην έδρα της Κασίμπασα, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με τέρμα που σημείωσε στο 73ο λεπτό!

Με τον τρόπο αυτό η ομάδα της Τραπεζούντας έφτασε τους 51 βαθμούς και κυνηγά την πρώτη τριάδα, καθώς είναι στο -6 από τις Γαλατασαράι και Μπεσίκτας και στο -3 απ’ την Φενερμπαχτσέ!

Πέρα απ’ τον Μπακασέτα, Έλληνας σκόρερ ήταν και ο ο Γιώργος Τζαβέλλας! Στο ματς της Αλάνιασπορ με τη Γκέζτεπε, ο έμπειρος αμυντικός ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους στο 54ο λεπτό, δίνοντας τον ένα βαθμό στην ομάδα του. Στο ίδιο ματς αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο και ο Μανώλης Σιώπης.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!