Εξαιρετικός στο ντεμπούτο του ο Εμμανουηλίδης: Δυο γκολ και δυο ασίστ (photos)

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης έκανε το ντεμπούτο του με την Φορτούνα Σιτάρντ με δυο γκολ και μια ασίστ

Συγκεκριμένα μια μέρα μετά τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Ντεν Χάαγκ για το πρωτάθλημα όπου βρέθηκε στον πάγκο της ομάδας ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης έκανε την Κυριακή το ντεμπούτο του.

Ο νεαρός επιθετικός αγωνίστηκε σε φιλικό κόντρα στη Μάστριχ (5-0) όπου σε 58 λεπτά συμμετοχής είχε δυο γκολ και δυο ασίστ. Ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης κάνοντας στο 19΄το 3-0. Μάλιστα, είχε ευκαιρία να πετύχει και χατ-τρικ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Στην κορυφή της Ευρώπης για 7η φορά ο Λευτέρης Πετρούνιας - Ιστορικό χρυσό στο Ρίμινι
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Με Πετρούσεφ στην 12άδα για το Game 2 οι «ερυθρόλευκοι»