La Liga: Μπέτις για Ευρώπη! (Video+Photos)

La Liga: Νέα νίκη της Μπέτις που επικράτησε 1-0 της Χετάφε και βλέπει ψηλά!

Και πάλι χαμόγελα για τη Ρεάλ Μπέτις! Η ομάδα της Ανδαλουσίας για την 34η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν, επικράτησε 1-0 της Χετάφε. Με το αποτέλεσμα αυτό οι «πράσινοι» της Σεβίλλης… σκαρφάλωσαν κι άλλο!

Το ματς ήταν συναρπαστικό, είχε δύο πέναλτι για τους γηπεδούχους και μία αποβολή! Όλα αυτά για την Μπέτις η οποία τελικά πήρε και τη νίκη.

Στο 76’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν το πρώτο πέναλτι! Ο Κανάλες ήταν αυτός που ανέλαβε την εκτέλεση και δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ απέναντι στην πάντα καλά διαβασμένη Χετάφε!

Στο 84’ ήρθε το δεύτερο πέναλτι για την Μπέτις. Αυτή τη φορά ο Ιγκλέσιας ανέλαβε την εκτέλεση και δεν έκανε λάθος. Έκανε το 1-0 το οποίο έμελλε να μείνει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης!

Στις καθυστερήσεις ο Γουίλιαμ αντίκρισε δύο φορές την κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, αφήνοντας για λίγα λεπτά την ομάδα του με παίκτη λιγότερο.

Με τη νίκη της αυτή, η Ρεάλ Μπέτις έφτασε τους 36 βαθμούς και «έπιασε» στην 6η θέση τη Βιγιαρεάλ! Όντας στο -2 απ’ τη Σοσιεδάδ. Απ’ την άλλη η Χετάφε έμεινε στους 24 βαθμούς και είναι στην 14η θέση.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)