Κύπελλο Ισπανίας: Η Σεβίλλη έβαλε στα… σχοινιά την Μπαρτσελόνα! (Videos+Photos)!

Κύπελλο Ισπανίας: Με το «καθαρό» 2-0 η Σεβίλλη πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης κόντρα στην Μπαρτσελόνα!

Η εξαιρετικά φορμαρισμένη Σεβίλλη, έδειξε τα… δόντια της στον πρώτο ημιτελικό του Copa Del Rey! Η ομάδα της Ανδαλουσίας επικράτησε στον πρώτο ημιτελικό της Μπαρτσελόνα με σκορ 2-0 και πλέον έχει το ξεκάθαρο προβάδισμα κόντρα στους «μπλαουγκράνα» που κινδυνεύουν να μείνουν νωρίς με… άδεια χέρια!

Η ομάδα του Λοπετέγι μπήκε μπροστά στο σκορ στο 25ο λεπτό! Η Σεβίλλη με τον Γάλλο να κάνει εκπληκτική ενέργεια που θύμισε… Μέσι, προηγήθηκε και έστειλε με αυτό το σκορ το ματς στα αποδυτήρια.

Το 1-0 παρέμενε μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο. Η Σεβίλλη είχε αφήσει χώρο στη Μπαρτσελόνα και προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί τα δεδομένα κενά των φιλοξενούμενων στα μετόπισθεν. Και το έκανε στο 85’.

Γκολ από τον πρώην άσο της Μπαρτσελόνα, Ιβάν Ράκιτιτς! Ο Κροάτης αρχηγός της Σεβίλλης έφυγε στην πλάτη της άμυνας των «μπλαουγκράνα» και με ωραίο σουτ έκανε το 2-0! Δίνοντας ένα «καθαρό» σκορ στην ομάδα του!

Πλέον η Μπαρτσελόνα καλείται να κάνει την ανατροπή στη ρεβάνς του «Καμπ Νου» που θα διεξαχθεί στις 3 Μαρτίου. Αν δεν τα καταφέρει, τότε από τις αρχές Μάρτη θα μείνει χωρίς στόχο ουσιαστικά, καθώς είναι πολύ πίσω στο Πρωτάθλημα, έχει χάσει το Super Cup απ’ την Μπιλμπάο και η εντυπωσιακή Σεβίλλη την έχει πλέον στα… σχοινιά, με αυτό το 2-0.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον