ΑΕΚ-ΝΠΣ Βόλος 4-2: Τα highlights από το ματς στο ΟΑΚΑ (video)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από τη νίκη της ΑΕΚ επί του Βόλου στο ΟΑΚΑ για το Κύπελλο.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο ΟΑΚΑ, όπου η ΑΕΚ επικράτησε 4-2 του Βόλου, στο πρώτο παιχνίδι της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν γεμάτο γκολ, καθώς ο Βόλος προηγήθηκε με τον Δουβίκα και μέσα σε 11 λεπτά η Ένωση απάντησε με τέσσερα γκολ, από τον Μάνταλο, δύο του Τάνκοβιτς και ένα του Ολιβέιρα με πέναλτι.

Στο δεύτερο μέρος, ο Βόλος κατάφερε να σκοράρει με τον Μήτογλου, ενώ είχε και δοκάρι με τον Δουβίκα. Η ΑΕΚ είχε κάποιες ευκαιρίες, αλλά δεν πέτυχε γκολ.