La Liga: Ο Μέσι γύρισε το ματς, ο Μπουσκέτς το χάρισε και ο Τρινκάο το κέρδισε με γκολάρα! (videos)

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί έδωσε η Μπαρτσελόνα στην έδρα της Μπέτις, φτάνοντας τις 6 νίκες στη σειρά, αφού έστω κι αν αγχώθηκε για 87΄ λεπτά, έφτασε στη νίκη με 3-2.

Οι Καταλανοί πέρασαν νικηφόρα (3-2) από το «Benito Villamarin», με τον Τρινκάο να τους «λυτρώνει» τρία λεπτά πριν τη λήξη.

Με τον Μέσι στον πάγκο στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι... αλώνιζαν και στο 38΄ άνοιξαν το σκορ με τον Ιγκλέσιας.

Ωστόσο, ο Ρόναλντ Κούμαν «αφυπνίστηκε» στην επανάληψη, πέρασε τον «ψύλο» στον αγωνιστικό χώρο στο 57΄ και δύο λεπτά αργότερα ο Μέσι ισοφάρισε σε 1-1.

Η Μπαρτσελόνα πήρε προβάδισμα νίκης στο 68΄, μετά από αυτογκόλ του Ρουίθ.

Ωστόσο, ο ίδιος εξιλεώθηκε στο 75΄, «γράφοντας» το 2-2.

Τελικά, οι αλλαγές του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αυτές που έσωσαν την παρτίδα για την Μπαρτσελόνα, καθώς ο Τρινκάο, ο οποίος είχε μπει αλλαγή στο 57΄ μαζί με τον Μέσι χάρισε στους Καταλανούς το «τρίποντο» στο 87΄.

Νωρίτερα, η Οσασούνα νίκησε 2-1 την Εϊμπάρ και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, καθώς απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής της LaLiga:
Αλαβές-Βαγιαδολίδ 1-0 (66' Χοσελού)
Λεβάντε-Γρανάδα 2-2 (30', 67' Μοράλες - 43' Κένεντι, 90'+ Σολδάδο)
Ουέσκα-Ρεάλ Μαδρίτης 1-2 (48' Γκαλάν - 55', 84' Βαράν)
Έλτσε-Βιγιαρεάλ 2-2 (49' Καρίγιο, 63' Μπογέ - 15', 35' Χεράρδ Μορένο)
Σεβίλη-Χετάφε 1-0 (67' Ελ Χαντάντι, 87' Γκόμες, 89' Εν-Νεσίρι)
Σοσιεδάδ-Κάντιθ 4-1 (26', 34' Ογιαρθάμπαλ, 54', 59' Ισάκ-65' Ζάιρο)
Αθλέτικ Μπιλμπάο-Βαλένθια 1-1 (43' Γκιγιαμόν-66' Παουλίστα)
Οσασούνα-Εϊμπαρ 2-1 (18' Καλέρι, 87' Μπούντιμιρ - 45' Κίκε)
Μπέτις-Μπαρτσελόνα 2-3 (38' Ιγκλέσιας, 75' Ρουίθ - 59' Μέσι, 68' αυτ. Ρουίθ, 87' Τρινκάο)

Ουέσκα 16 -22αγ.

Γιώργος Λυγγερίδης: Αγώνας μπάσκετ στη μνήμη του αστυνομικού - «Χρέος μας να τιμούμε τους ήρωές μας»
Η Μαρίνα Σάττι τραγουδά για πρώτη φορά live το «Ζάρι»
Λανσάρει το δικό του νερό ο Κριστιάνο Ρονάλντο
Conference League: Τα εισιτήρια του τελικού στην OPAP Arena - Πόσα θα πάρουν οι φιναλίστ