Κύπελλο Ισπανίας: «Περίπατος» για Σεβίλλη κόντρα στη Βαλένθια! (Video+Photos)

Κύπελλο Ισπανίας: Με άνεση η Σεβίλλη στα προημιτελικά μετά το εύκολο 3-0 επί της Βαλένθια!

Πριν μερικά χρόνια, θα ήταν ντέρμπι. Τη φετινή σεζόν, η Σεβίλλη είναι ξεκάθαρα καλύτερη απ’ την Βαλένθια. Και το απέδειξε για τη φάση των «16» του Copa Del Rey. Η ομάδα της Ανδαλουσίας επικράτησε 3-0 «καθαρίζοντας» το ματς απ’ το πρώτο ημίχρονο!

Ο Λουκ Ντε Γιονγκ ήταν αυτός που έδωσε το ξεκάθαρο προβάδισμα, σκοράροντας δύο φορές. Στο 20’ ο Ολλανδός στράικερ άνοιξε το σκορ, ενώ έκανε το 2-0 στο 33’.

Πέντε λεπτά αργότερα, πήρε τη… σκυτάλη στο σκοράρισμα ο Ιβάν Ράκιτιτς. Ο Κροάτης μέσος σημείωσε το 3-0 και ουσιαστικά έβαλε τέλος στην υπόθεση νίκη.

Τα λεπτά που ακολούθησαν μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, ήταν απλά διάστημα διαχείρισης του ξεκάθαρου προβαδίσματος απ’ τη Σεβίλλη. Με άνεση λοιπόν η ομάδα της Ανδαλουσίας βρέθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Champions League: Η καρδιά της Ρεάλ Μαδρίτης δε λυγίζει - Επική πρόκριση στον τελικό!
Euroleague: Σπουδαίο "διπλό" και πρόκριση του Ολυμπιακού στο Final Four
ΑΕΚ: Απέκτησε την Σακραντζίγια
Χάντμπολ: Προβάδισμα πρόκρισης για την Εθνική Ελλάδας