Eredivisie: Νίκη για Φένλο και ντεμπούτο Δώνη

Η Φένλο νίκησε, χωρίς να σκοράρει ο Γιακουμάκης, ενώ έκανε ντεμπούτο ο Δώνης.

Η Φένλο νίκησε στην έδρα της Τβέντε με 1-0, και η... είδηση είναι πως δεν σκόραρε ο Γιακουμάκης, αλλά ήταν ο Χούντε στο 78ο λεπτό που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Ο Ελληνας φορ αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι και είχε δύο καλές ευκαιρίες για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Παράλληλα, στο 84’ ο Χρήστος Δώνης μπήκε αλλαγή στο παιχνίδι, παίρνοντας τα πρώτα του λεπτά συμμετοχής με τη φανέλα της Φένλο.

Η Αλκμααρ πέτυχε σπουδαία νίκη στο Ρότερνταμ επί της Φέγενορντ με 3-2, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος. Ο Παντελής Χατζηδιάκος ήταν στο κέντρο της άμυνας και από τους καλύτερους για τους νικητές.

Ο Αγιαξ δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά πήρε τη νίκη στην έδρα της Φορτούνα Σιτάρντ με 2-1. Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Αμστερνταμ ανέβηκε ξανά μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Έμεν 6

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»