Eredivisie: Άνετη νίκη και παραμένει σε τροχιά τίτλου η Αϊντχόφεν (video+photos)

Eredivisie: Η Αϊντχόφεν νίκησε εύκολα 2-0 εντός έδρας την Βάαλβαϊκ.

Εύκολο έργο είχε η Αϊντχόφεν. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League νίκησε 2-0 την Βάαλβαϊκ στο «Φίλιπς Στάντιον» κι ανέβηκε στη δεύτερη θέση.

Ο Ζαχάβι με εκπληκτικό χτύπημα φάουλ άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+2΄) και ο Ροζάριο στο 73’ σημείωσε το 2-0.

Η Αϊντχόφεν, πάντως, είχε αρκετές απουσίες, αφού δεν αγωνίστηκαν οι Γκάκπο, Γκέτσε, Λεντέζμα και Ρομέρο.

Ο Ρότζερ Σμιντ παρέταξε τους: Εμβόγκο, Ντάμφρις, Τέζε, Μπάουμγκαρτλ, Μποσκάλι, Τόμας (74΄ Φαν Χίνκελ), Ροζάριο, Ιχαταρέν (64΄ Σανγκαρέ), Μάουρο Ζούνιορ (64΄ Γκουτιέρεζ), Μαντουέκε (23΄ Μάλεν), Ζαχάβι (74΄ Φάιν).

Έμεν 6 -18αγ.

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή