La Liga: Εχασε βαθμούς η Σοσιεδάδ

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν μπόρεσε να επιβεβαιώασε τα προγνωστικά, μολονότι προηγήθηκε με 2-0 στο «Ανοέτα» της Μπέτις, η οποία κατάφερε να πάρει στο τέλος την ισοπαλία (2-2), στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της La Liga.

Η ομάδα των Βάσκων προηγήθηκε με τα γκολ των Ισάκ (48') και Ογιαρθάμπαλ (57'), αλλά η ομάδα της Ανδαλουσίας κατάφερε να ισοφαρίσει με τα τέρματα των Κανάλες (85') και Χοακίν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων!

Νωρίτερα, νίκη στο «ρελαντί» για τη Σεβίλη, η οποία χωρίς ν' ανεβάσει ιδίαιτερα ρυθμούς νίκησε εύκολα την Κάντιθ με 3-0. Ο Γιουσούφ Ελ Νεσίρι πέτυχε χατ τρικ για την ομάδα της Ανδαλουσίας.

Στο μεταξύ, η Βιγιαρεάλ δεν μπόρεσε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα -της ουραγού της βαθμολογίας- Ουέσκα και έμεινε στο 0-0 στην έδρα της σημερινής αντιπάλου της. Ο Δημήτρης Σιόβας αγωνίστηκε στο κέντρο της άμυνας και ήταν από τους διακριθέντες της Ουέσκα.

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»