Κύπελλο Ιταλίας: Η Λάτσιο συμπλήρωσε την 8άδα! (Photos)

Κύπελλο Ιταλίας: Με αυτογκόλ στο 90’ η Λάτσιο προκρίθηκε κόντρα στη μαχητική Πάρμα (2-1) στα προημιτελικά της διοργάνωσης!

Ένα ματς που έδειχνε να κυλά έως και… βαρετά προς το τέλος του, έγινε «φωτιά» στο τελευταίο του δεκάλεπτο! Η Λάτσιο φιλοξενούσε την Πάρμα για τη φάση των «16» του Κόπα Ιτάλια και κατόρθωσε να προκριθεί στα προημιτελικά, με αυτογκόλ στο 90’!

Η ομάδα της Ρώμης ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς. Κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 23’, με τέρμα του Μάρκο Παρόλο. Το 1-0 οδήγησε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, το σκορ δεν έδειχνε να αλλάζει, καθώς η Λάτσιο μπορούσε να διαχειριστεί το προβάδισμά της. Όταν το παιχνίδι μπήκε στο τελευταίο του δεκάλεπτο, όμως, άρχισαν οι συγκινήσεις!

Η Πάρμα που δεν τα παράτησε, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 83’ με τον Βαλεντίν Μιχάγια. Αυτόματα η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι πήρε τα ηνία και άρχισε να τρέχει για να σκοράρει.

Τελικά το κατάφερε στο 90ο λεπτό, με γκολ που ήρθε από αντίπαλο! Ο Σιμόνε Κολόμπι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έκανε το 2-1 για τη Λάτσιο! Με το αποτέλεσμα αυτό να στέλνει τους «λατσιάλι» στους «8» του Κυπέλλου.

Εκεί, η Λάτσιο θα αντιμετωπίσει την Αταλάντα. Τα υπόλοιπα ζευγάρια των προημιτελικών είναι: Ίντερ-Μίλαν, Νάπολι-Σπέτσια και Γιουβέντους-ΣΠΑΛ.

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ