Bundesliga: Χόρεψε την Σάλκε ο Γιόβιτς (video)

Σαν να μην πέρασε μια μέρα για τον Λούκα Γιόβιτς, ο οποίος επέστρεψε με δυο γκολ στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης που επικράτησε 3-1 της Σάλκε εντός έδρας

Όσα γκολ έβαλε ο Λούκα Γιόβιτς στον ενάμιση χρόνο παραμονής του στη Μαδρίτη, τόσα πέτυχε απόψε, σε 30 λεπτά συμμετοχής, στην επιστροφή του στην ομάδα όπου «έφτιαξε» τη φήμη του. Ο Σέρβος επιθετικός φόρεσε ξανά τη φανέλα της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, με την οποία είχε σημειώσει 36 τέρματα σε δύο σεζόν (2017-19), και απέδειξε ότι δεν έχει ξεχάσει την τέχνη του.

Μπήκε αλλαγή στο 62ο λεπτό και με δύο γκολ (όσα πέτυχε συνολικά με τη φανέλα της Ρεάλ) χάρισε στην ομάδα του τη νίκη με 3-1 επί της Σάλκε, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague