Serie A: Δεν μπορεί η Τορίνο… (Video)

Serie A: Αν και η Σπέτσια έπαιζε με 10 για πάνω από 80 λεπτά, η Τορίνο δεν κατάφερε να σκοράρει στην έδρα της (0-0) και παραμένει στη ζώνη υποβιβασμού!

Δεν μπορεί να νικήσει με τίποτα η Τορίνο! Η «Γκρανάτα» που διανύει τη χειρότερη σεζόν της τα τελευταία χρόνια, υποδέχτηκε τη Σπέτσια για την 18η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Οι γηπεδούχοι ήξεραν πως πρόκειται για ματς που πρέπει να πάρουν πάση θυσία!

Όλα έδειχναν να γίνονται εύκολα γι’ αυτούς, όταν μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, η Σπέτσια έμεινε με δέκα παίκτες. Ο Βινιάλι αντίκρισε την απ’ ευθείας κόκκινη και αποχώρησε πριν προλάβει να συμπληρωθεί το δεκάλεπτο.

Κι όμως, η Τορίνο που πίεσε, που προσπάθησε να πετύχει έστω ένα γκολ, δεν τα κατάφερε! Η Σπέτσια των δέκα παικτών έκλεισε χώρους, έπαιξε σχεδόν ηρωικά και πήρε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα γι’ αυτή, στη μάχη που δίνουν οι δύο ομάδες για αποφυγή του υποβιβασμού.

Με το 0-0 η Τορίνο παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας 13 βαθμούς. Η Σπέτσια απ’ την άλλη έφτασε τους 18 και απέχει 5 απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

ΟΠΑΠ Forward: Ψήφος εμπιστοσύνης στη γυναικεία επιχειρηματικότητα
Παναθηναϊκός AKTOR: Θα θυμίζει Euroleague το ΟΑΚΑ για το ματς με το Περιστέρι!
Δικαίωση 10 εκατομμυρίων ευρώ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο
Αυστραλία: Εκτός κινδύνου ο 21χρονος ποδοσφαιριστής που κατέρρευσε στην προπόνηση