Premier League: Σπουδαίο διπλό η Μπράιτον, νίκη για Γουέστ Χαμ! (Video)

Premier League: «Απέδρασε» απ’ την έδρα της Λιντς η Μπράιτον (0-1), συνεχίζει νικηφόρα η Γουέστ Χαμ που επικράτησε 1-0 της Μπέρνλι.

Μεγάλη νίκη για τη Μπράιτον στην 19η αγωνιστική του Αγγλικού Πρωταθλήματος. Η ομάδα του Γκράχαμ Πότερ έφυγε με τους τρεις βαθμούς από το «Έλαντ Ρόουντ», επικρατώντας της Λιντς με 1-0!

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, ήρθε στο 17ο λεπτό, με τον Μοπέι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κασίγια για το 0-1. Σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης παρά τις προσπάθειες των παικτών του Μαρσέλο Μπιέλσα.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Μπράιτον έφτασε τους 17 βαθμούς παίρνοντας… ανάσα στην προσπάθειά της για να μείνει μακριά απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού (αν και οι ομάδες που ακολουθούν έχουν λιγότερους αγώνες). Αντίθετα, η Λιντς έμεινε στους 23 βαθμούς με έναν αγώνα λιγότερο.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ-ΜΠΕΡΝΛΙ

Ένα γκολ του Αντόνιο στο 9ο λεπτό, ήταν αρκετό για να δώσει στη Γουέστ Χαμ τη νίκη κόντρα στη Μπέρνλι. Οι Λονδρέζοι σκόραραν νωρίς και από εκεί και πέρα διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους, φτάνοντας σε μια ακόμη νίκη.

Πλέον οι «χάμερς» έχουν 29 βαθμούς με ένα ματς λιγότερο, αποτέλεσμα που τους διατηρεί σε τροχιά Ευρώπης. Απ’ την άλλη η Μπέρνλι έμεινε στους 16 και είναι μία θέση πάνω απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας όμως δύο ματς λιγότερα.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ξεσήκωσε το ΟΑΚΑ ο Κέντρικ Ναν!
Παναθηναϊκός Aktor: Καζάνι που… βράζει το ΟΑΚΑ