Premier League: Επιτέλους νίκη για Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (videos)

Πρώτη νίκη στην Premier League για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που επικράτησε 1-0 της Νιούκαστλ.

Μετά από 17 αγωνιστικές (2 ισοπαλίες και 15 ήττες), η ουραγός της Premier League Σέφιλντ Γιουνάιτεντ «έσπασε το ρόδι» στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 1-0 της Νιουκάστλ στο εναρκτήριο ματς της 18ης αγωνιστικής.

Το «χρυσό» γκολ των γηπεδούχων πέτυχε ο Σαρπ στο 72ο λεπτό με πέναλτι, ενώ καθοριστική στην εξέλιξη του αγώνα ήταν η φάση του 45ου λεπτού, όταν ο Φρέιζερ αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή μέσα σε 4 λεπτά κι άφησε τους «ανθρακωρύχους» με παίκτη λιγότερο για ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»