La Liga: Η Βιγιαρεάλ… σκόρπισε τρόμο στο Βίγκο! (Video+Photos)

La Liga: Μια εκπληκτική Βιγιαρεάλ έβαλε 4 στην έδρα της Θέλτα σε 31 λεπτά (0-4)!

Αν ήταν ταινία το παιχνίδια Θέλτα-Βιγιαρεάλ, θα είχε τίτλο «Τρόμος στο “Μπαλαϊδος”»! Το «κίτρινο» υποβρύχιο έκανε… πλάκα στην ομάδα του Βίγκο μέσα στην έδρα της. Οι παίκτες του Ουνάι Έμερι βρίσκονται σε εκπληκτική κατάσταση και το απέδειξαν «καθαρίζοντας» το ματς απέναντι στη φορμαρισμένη Θέλτα μέσα σε μισή ώρα αγώνα!

Όχι απλά το «καθάρισαν», αλλά θριάμβευσαν πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα μέσα σε 31 αγωνιστικά λεπτά! Κι από εκεί και πέρα απλά απόλαυσαν το επίτευγμά τους, φτάνοντας σε μια άνετη επικράτηση για την 18η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν!

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Μορένο ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ τη Βιγιαρεάλ. Αναγκάζοντας τη Θέλτα να ανοιχτεί από νωρίς, κάτι που έγινε… βούτυρο στο ψωμί των φιλοξενούμενων.

Στο 14’ ο Γκόμεθ ήταν αυτός που έκανε το 2-0 για την ομάδα του Ουνάι Έμερι, δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα από πολύ νωρίς. Αλλά ακόμη είχε… δρόμο!

Έτσι, ο Παρέχο στο 19’ ήρθε ουσιαστικά να «σφραγίσει» τη νίκη, καθώς ακόμη κι αν υπήρχε μπροστά σχεδόν ολόκληρο ματς, το 3-0 των φιλοξενούμενων έμοιαζε απίθανο να ανατραπεί. Ειδικά με την εικόνα των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Το… κερασάκι στην τούρτα το έβαλε στο 31ο λεπτό ο Νίνο μετά από ασίστ του Μορένο. Κάπου εκεί με το σκορ στο 4-0 για τη Βιγιαρεάλ, οι φιλοξενούμενοι… έδειξαν έλεος. Διαχειριζόμενοι απλά το ξεκάθαρο και θριαμβευτικό προβάδισμά τους μέχρι τέλους του ματς!

Με τη νίκη της αυτή, η Βιγιαρεάλ ξεπέρασε την Μπαρτσελόνα κατά ένα βαθμό (έχοντας 32) και βρίσκεται στην 3η θέση μετά το εναρκτήριο ματς για την 18η αγωνιστική της La Liga. Η Θέλτα απ’ την άλλη έμεινε στους 23 και στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Παναθηναϊκός AKTOR - Περιστέρι: Γιορτάζει με τον κόσμο του στο ΟΑΚΑ πριν τη μάχη των playoffs
Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του