La Liga: Σημαντικό διπλό για Χετάφε! (Video)

La Liga: Με 2-0 επικράτησε στην έδρα της Κάντιθ η Χετάφε παίρνοντας σημαντική βαθμολογική… ανάσα!

Η Κάντιθ μέχρι τώρα είχε κάνει σημαντικά αποτελέσματα κόντρα σε μεγάλες αντιπάλους. Για την 14η αγωνιστική του Ισπανικού Πρωταθλήματος, όμως, ήρθε η στιγμή να δει το νόμισμα απ’ την άλλη όψη!

Γι’ αυτό φρόντισε η Χετάφε η οποία πέρασε νικηφόρα απ’ την έδρα της Κάντιθ με σκορ 2-0! Οι φιλοξενούμενοι πήραν σημαντικό αποτέλεσμα που τους κρατά σε μικρή έστω, απόσταση απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το ματς ήταν αρκετά σκληρό και νευρικό. Στοιχείο που ευνόησε τους φιλοξενούμενους. Η Χετάφε προηγήθηκε με τον Ερνάντεζ στο 33’ και πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων, με τους παίκτες της να αντικρίζουν 7 κίτρινες στοιχείο που λέει πολλά για τον τρόπο που αγωνίστηκε. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ και η Χετάφε με τον Μαξίμοβιτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 2-0 «σφραγίζοντας» το σπουδαίο γι’ αυτή αποτέλεσμα.

Η Κάντιθ έμεινε στους 18 βαθμούς και την 9η θέση, ενώ η Χετάφε με ένα ματς λιγότερο ανέβηκε στην 11η με 16 βαθμούς.

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Χωρίς Μπάλντγουϊν στο Game 2 με τον Παναθηναϊκό
Super League: "Αγκαλιά" με τον τίτλο η ΑΕΚ!
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 3-0: Βήμα τίτλου με εμφάνιση... Πρωταθλήτριας για την «Ένωση»
Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη