Μπαρτσελόνα-Σοσιεδάδ: Τους... ζάλισε ο Μέσι, το «κάρφωσε» ο Ζόρντι Άλμπα (video)

Η Μπαρτσελόνα υποδέχεται τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, με τον Ζόρντι Άλμπα να ισοφαρίζει 1-1 πριν από το ημίχρονο, μετά από μια καταπληκτική ενέργεια του Λιονέλ Μέσι, ενώ λίγο αργότερα έγινε και το 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι, που πραγματοποιούν εξαιρετική σεζόν, κατάφεραν να προηγηθούν μέσα στο «Καμπ Νόου» στο 27ο λεπτό με τον Γουίλιαν Ζοζέ.

Ωστόσο, η Μπαρτσελόνα έφτασε στην ισοφάριση πριν από τη λήξη του ημιχρόνου, μετά από μια καταπληκτική ενέργεια του Μέσι μέσα στην περιοχή, που δεν έφερε αποτέλεσμα, αλλά στη συνέχεια ο Ζόρντι Άλμπα σκόραρε με ωραίο σουτ.

Μάλιστα στο 43' ήρθε και η ανατροπή για τους «μπλαουγράνα» με τον Ντε Γιονγκ.

Θρήνος στο NBA: Πέθανε στα 33 του ο Ντάριους Μόρις
LaLiga: Η Τζιρόνα έστεψε Πρωταθλήτρια τη Ρεάλ Μαδρίτης – Έφτασε τα 36 τρόπαια η «βασίλισσα»
Οι κληρώσεις στα προκριματικά του EURO σε Εθνική Νέων κι Εθνική Παίδων
Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι