Serie A: Αταλάντα και Γκολίνι σταμάτησαν τη Γιουβέντους! (Videos)

Serie A: Χαμένο πέναλτι του Κριστιάνο, χαμένες ευκαιρίες και τελικά η Γιουβέντους έμεινε στο 1-1 με την Αταλάντα εντός έδρας!

Δύο πολύτιμους βαθμούς… πέταξε η Γιουβέντους στην έδρα της! Η «γηραιά κυρία» ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Αταλάντα, παρότι προηγήθηκε στο σκορ. Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους στο δεύτερο μέρος με τον Γκολίνι να αποκρούει την εκτέλεση του Ρονάλντο!

Εξαιρετικός ο τερματοφύλακας της ομάδας του Μπέργκαμο, ύψωσε… stop στην εστία του σε πολλές ευκαιρίες της Γιουβέντους. Καλές στιγμές είχε και η Αταλάντα ειδικά στο πρώτο μέρος.

Η «γηραιά κυρία» μπήκε μπροστά στο σκορ με εκπληκτικό γκολ του Κιέζα! Στο 29ο λεπτό οι γηπεδούχοι πίεσαν ψηλά. Έκλεψαν την μπάλα και ο νεαρός Ιταλός διεθνής έγινε κάτοχος στον άξονα. Κινήθηκε παράλληλα με τη γραμμή της περιοχής και μόλις βρήκε λίγο χώρο με εκπληκτικό σουτ έκανε το 1-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Αταλάντα βρήκε την ισοφάριση στο 57’! Ο Φρόιλερ από μακριά με εξαιρετικό σουτ κατάφερε να βρει δίχτυα και κόντρα στη ροή του ματς ουσιαστικά, έφερε το ματς στα ίσα!

Η Γιουβέντους έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει προβάδισμα σχεδόν αμέσως (61’) με το πέναλτι που κέρδισε. Ο Γκολίνι, όμως, απέκρουσε την εκτέλεση του Κριστιάνο Ρονάλντο κι έτσι οι «μπιανκονέρι» έχασαν τεράστια ευκαιρία για το 2-1!

Το ματς ολοκληρώθηκε 1-1, με τους γηπεδούχους να «πετούν» ακόμη δύο βαθμούς. Με την ισοπαλία η Γιουβέντους πήγε στους 24, ενώ η Αταλάντα στους 18.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Κουαρδάδο, Ντε Λιχτ, Μπουνούτσι, Ντανίλο, Μπεντανκούρ, Αρτούρ (27’ Ραμπιό), ΜακΚένι, Κιέζα (75’ Άλεξ Σάντρο), Ρονάλντο, Μοράτα (84’ Ντιμπάλα)

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι,Τζιμσίτι, Ρομέρο, Παλομίνο, Χάτεμπορ, Ντε Ρουν, Φρόιλερ, Γκοσένς, Πεσίνα (53’ Γκόμεζ), Μαλινόφσκι (71’ Μίραντσιουκ), Ζαπάτα (71’ Μουριέλ)

Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα