Premier League: Διπλό στο φινάλε για την Άστον Βίλα κόντρα στην Γουλβς

Τη νίκη με 1-0 πήρε η Άστον Βίλα κόντρα στην Γουλβς εκτός έδρας

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Αστον Βίλα πήρε σπουδαίο «διπλό» στο «Μολινό», από τη Γουλβς με 1-0, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Premier League. Το ματς κρίθηκε από το εύστοχο πέναλτι του Ελ Γκαζί. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε ο Μουτίνιο για τους γηπεδούχους, ενώ στο 85ο λεπτό είχε δει την κόκκινη κάρτα και ο Ντάγκλας Λουίζ για τους «χωριάτες».

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ