La Liga: Βαριά ήττα για Γρανάδα στο Βίγκο! (Photos & Video)

La Liga: Η Θέλτα με ανατροπή επικράτησε 3-1 της Γρανάδα η οποία δείχνει να είναι σε κακή κατάσταση!

Σε αγωνιστική… κοιλιά μοιάζει να βρίσκεται η Γρανάδα. Η Ισπανική ομάδα διανύει περίοδο πτώσης στην απόδοσή της, κάτι που φάνηκε και στο Βίγκο απέναντι στη Θέλτα. Η ομάδα της Γαλικίας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επιβλήθηκε άνετα με 3-1!

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον όμιλο του Europa League μπήκε μπροστά στο σκορ με τέρμα του Λουίς Σουάρεθ στο 25ο λεπτό. Όμως όχι απλά δεν κατάφερε να το κρατήσει, αλλά ήρθε και η δίκαιη ανατροπή.

Στο 27’ ο Νολίτο ήταν αυτός που ισοφάρισε, μην αφήνοντας τους Ανδαλουσιάνους να χαρούν για πολύ το προβάδισμά τους. Με το 1-1 πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, η Θέλτα ήταν καλύτερη και αποδείχθηκε και στο σκορ αυτή της η ανωτερότητα. Έστω κι αν χρειάστηκε να περάσουν αρκετά λεπτά, καθώς τα δύο τέρματα των γηπεδούχων σημειώθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Μιγκέλ Μπαέθ έδωσε προβάδισμα στη Θέλτα στο 81’, με τον Φραν Μπελτράν να «καθαρίζει» τη νίκη τέσσερα λεπτά αργότερα.

Το ματς ολοκληρώθηκε με αποβολή του Γιοκουσλού στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, έτσι για… δευτερόλεπτα οι γηπεδούχοι έπαιξαν με 10.

Με την ήττα της αυτή η Γρανάδα έμεινε στους 14 βαθμούς όντας στην 8η θέση, ενώ η Θέλτα έφτασε τους 10, όντας μόλις στην 18η θέση, δηλαδή είναι στη ζώνη του υποβιβασμού!