Serie A: «Τσίμπησε» βαθμό η Σπέτσια! (Photos & Video)

Serie A: Με πέναλτι στις καθυστερήσεις ισοφάρισε η Σπέτσια στην έδρα της Κάλιαρι (2-2)!

Συναρπαστική αναμέτρηση στην Ιταλία, ανάμεσα σε Κάλιαρι και Σπέτσια. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή για να «τσιμπήσει» βαθμό στις καθυστερήσεις η Σπέτσια!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 36ο λεπτό, με τον Γκιασί να βρίσκει δίχτυα. Το 0-1 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, μέσα σε λίγα λεπτά η Κάλιαρι έκανε την ανατροπή! Πρώτα ο Ζοάο Πέντρο έφερε το ματς στα ίσα στο 52’, για να έρθει ο Παβολέτι επτά λεπτά αργότερα να «γράψει» το 2-1. Η ανατροπή είχε γίνει.

Κι εκεί που η Κάλιαρι ήταν «αγκαλιά» με τη νίκη, η Σπέτσια κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις! Ο Εμπαλά ανέλαβε την εκτέλεση στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και έφερε το ματς στα ίσα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2!

Με αυτό το αποτέλεσμα η Κάλιαρι έφτασε τους 11 βαθμούς στο Καμπιονάτο, με τη Σπέτσια να ακολουθεί έχοντας ένα βαθμό λιγότερο.

ΠΑΟΚ-Μπριζ 0-2: Αξεπέραστο εμπόδιο οι εξαιρετικοί Βέλγοι
ΕΠΟ: «Ουδέποτε ετέθη θέμα θετικού δείγματος διεθνούς ποδοσφαιριστή»
Conference League: Ο Μαρτίνες δε χάνει στα πέναλτι, πρόκριση για Άστον Βίλα!
Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς