Premier League: Μοιρασιά για Τσέλσι και Τότεναμ

Στο 0-0 έμειναν Τότεναμ και Τσέλσι στο μεγάλο ντέρμπι της Premier League

Η Τότεναμ στάθηκε όρθια στο «Στάμφορντ Μπριτζ», πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (0-0) από την Τσέλσι στο ντέρμπι του Λονδίνου, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Premier League και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με τη Λίβερπουλ, αλλά με καλύτερη διαφορά τερμάτων.

Νωρίτερα, ο Εντινσον Καβάνι έδειξε σήμερα ποια είναι η ποιότητα του. Ο Ουρουγουανός σταρ, που το καλοκαίρι έφυγε από την Παρί Σεν Ζερμέν για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη μέσα στην έδρα της Σαουθάμπτον με 3-2.

Οι «άγιοι» προηγήθηκαν με 2-0, με τα γκολ των Μπέντναρεκ (23') και Γουόρντ-Πράουζ (33'), αλλά στην επανάληψη οι «κόκκινοι διάβολοι» με ηγέτη τον Καβάνι, που πέτυχε δύο γκολ και έδωσε την ασίστ στο άλλο τέρμα, κατάφεραν την ανατροπή και να πάρουν τους τρεις βαθμούς στις καθυστερήσεις.

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι