Τα σάρωσε όλα με την Αλ Χιλάλ ο Λουτσέσκου! Κατέκτησε το τρεμπλ (photos+video)

Η Αλ Χιλάλ του Λουτσέσκου κατέκτησε το King's Cup, φτάνοντας στο τρεμπλ φέτος!

Τους τίτλος στη Σαουδική Αραβία και όχι μόνο σάρωσε φέτος ο Ραζβάν Λουτσέσκου με την Αλ Χιλάλ. Η ομάδα του πρώην προπονητή του ΠΑΟΚ νίκησε 2-1 την Αλ Νασρ στον τελικό του King's Cup και κατέκτησε το τρόπαιο.

Αυτό ήταν το τρίτο τρόπαιο της σεζόν, καθώς είχε προηγηθεί η κατάκτηση του Champions League Ασίας, αλλά και του πρωταθλήματος Σαουδικής Αραβίας.

Ο τελικός του King's Cup διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (28/10) στο Ριάντ. Ο Κορεάτης Γιανγκ Χιουν-σου άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό και ο Μπαφετιμπί Γκομίς με εκτέλεση πέναλτι στο 42ο λεπτό διεύρυνε το προβάδισμα σε 2-0 για την Αλ Χιλάλ. Το μόνο που κατάφερε η Αλ Νασρ ήταν να μειώσει με τον Αϊμάν Γιαχία στο 71' στο τελικό 2-1.

Στο τιμ του Λουτσέσκου, που πανηγύρισαν το τρεμπλ βρίσκονται ακόμη ο τιμ μάνατζερ Παντελής Κωνσταντινίδης και ο συνεργάτης του Ρουμάνου τεχνικού, Γιώργος Τσονάκας.

HILAL 2-1 AL NASER All Goals & Extended Highlights 2020

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Κοκκαλάνης εξασφάλισε την πρόκριση για το Παρίσι!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!