La Liga: Ωραίος και μοιραίος ο Μπογιέ! (Video)

La Liga: Έμειναν στο 1-1 Έλτσε και Κάντιθ με τον πρώην της ΑΕΚ, Λούκας Μπογιέ, να σκοράρει και να αποβάλλεται!

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Έλτσε και την Κάντιθ για την 11η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Οι δύο ομάδες που μέχρι τώρα είναι απ’ τις εκπλήξεις στη χώρα της Ιβηρικής, μοιράστηκαν βαθμούς σε μια αναμέτρηση που είχε για πρωταγωνιστή έναν πρώην της ΑΕΚ.

Ο λόγος για τον Λούκας Μπογιέ. Ο ποδοσφαιριστής της Έλτσε ήταν αυτός που σκόραρε και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 38’. Όμως η συνέχεια δεν ήταν τόσο καλή γι’ αυτόν.

Έχοντας ήδη μία κίτρινη απ’ το ξεκίνημα του ματς, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους αντίκρισε και δεύτερη. Αφήνοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ με δικό του γκολ μεν, αλλά με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο δε.

Η Κάντιθ εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα. Στο 56’ οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης και έφεραν το ματς στα ίσα. Από εκεί και πέρα πίεσαν, η Έλτσε αμύνθηκε σωστά και τελικά η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Κάντιθ έφτασε τους 15 βαθμούς σε 11 αγώνες, με την Έλτσε να έχει 2 λιγότερους αλλά και με 2 λιγότερα ματς.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)