Λιντς και Πέπε «μπλόκαραν» την Άρσεναλ (videos)

Στο 0-0 με την Λιντς έμεινε η Άρσεναλ που πλήρωσε την αποβολή του Πέπε για κουτουλιά σε αντίπαλο του

Η Άρσεναλ παίζοντας με δέκα παίκτες από το 52΄ όταν αποβλήθηκε ο επιθετικός της Νικολά Πεπέ κατάφερε να αποσπάσει «λευκή» ισοπαλία στο Έλαντ Ρόουντ από την Λιντς που είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του μεταξύ τους αγώνα της 9ης ημέρας του αγγλικού πρωταθλήματος.

Σε άλλους αγώνες, με τέρμα του Γάλλου Αλέ στο 56΄ η Γουέστ Χαμ επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της ουραγού Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, που όλα δείχνουν ότι δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό.

Η Έβερτον απέσπασε την εκτός έδρας νίκη με 3-2 με αντίπαλο την Φούλαμ και παρέμεινε κοντά στην κορυφή της κατάταξης με 16 βαθμούς. Οι «εφοπλιστές» άνοιξαν το σκορ στο 1ο λεπτό του αγώνα με τέρμα του Κάλβερτ-Λιούιν και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 15΄ με τον Ριντ. Στο 29΄ ο Κάλβερτ-Λιούιν έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στο 35΄ έκαναν το 1-3 με τον Ντουκουρέ. Η Φούλαμ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο δεύτερο ημίχρονο με τον Λόφτους-Τσικ (70΄).

Συλλυπητήρια από Ολυμπιακό και Εφές για τον θάνατο του πατέρα του Εργκίν Αταμάν
Ολυμπιακός – Προμηθέας 80-69: Επιστροφή στις νίκες στη Basket League πριν την Μπαρτσελόνα
Euroleague: Παναθηναϊκός AKTOR κι Ολυμπιακός θα δώσουν τις ίδιες ημέρες τα Game 3 και 4